Новини

Верховна Рада прийняла відкриття ринку землі в Україні

Верховна Рада прийняла відкриття ринку землі в Україні

Верховна Рада України на позачерговому засіданні 31 березня прийняла в цілому законопроєкт №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». «За» проголосували 259 народних депутатів.

Зазначаємо, що законопроєкт був прийнятий із запропонованими раніше президентом України Володимиром Зеленським поправками.

Зокрема, згідно із прийнятим законопроєктом запуск ринку землі запланований на 1 липня 2021 р. замість раніше анонсованого 1 жовтня п.р. Також протягом трьох перших років відкриття ринку землі право на її купівлю отримують тільки фізичні особи.

Крім того, передбачається, що обмеження на купівлю земель в перші два роки складе всього 100 га в одні руки. А у наступні періоди, коли повинні бути до ринку допущені і юридичні особи, – не більше 10 тис. га, як це передбачав попередній варіант моделі ринку

При цьому продаж державних земель заборонений, а доступ до ринку іноземців залежатиме від результатів всеукраїнського референдуму з цього питання.