Новини

Викошування амброзії не послаблює її – ФАУ

Викошування амброзії не послаблює її – ФАУ

В останні роки амброзія стрімко розширює свій ареал, і зараз її інвазія в Україні знаходиться в активній фазі. Таку думку висловив
“КП в Україні” президент Фітосанітарної асоціації України Олександр Божко.

“Вона росте повсюдно: на узбіччях доріг, полях і посівних площах, в парках і скверах, біля будинків. Основна складова інвазивного успіху амброзії-здатність до утворення 50 000 насінин, які можуть зберігатися в ґрунті до 5 років”, – розповів він.

За словами експерта, масово розвиваючись, амброзія змінює структуру екосистеми, що призводить до надмірного виснаження грунту. Викошування амброзії не послаблює її. Амброзію ефективніше виривати з коренем.

“Спостереження показують: де густо росте аборигенна рослинність, амброзія не розвивається. Потрібно зберігати біорізноманіття, а не викошувати там, де немає амброзії. Амброзія найчастіше розвивається на виснаженому грунті з низьким біорізноманіттям”, – стверджує Олександр Божко.

На питання “А як у них?”, в сенсі за кордоном, глава Фітосанітарної асоціації України пояснює: саме біорізноманіття не залишає амброзії шансу на розмноження, наприклад, у Франції або в Нідерландах. Там, якщо це не газони спецпризначення, в інших місцях косять траву, залишаючи її покрив не нижче 15 см. Це зберігає природний мікроклімат і перешкоджає поширенню інвазійних шкідливих рослин, в тому числі і амброзії.