Новини

В Україні хочуть вдосконалити держрегулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами

В Україні хочуть вдосконалити держрегулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами

На сайті Верховної Ради України оприлюднено текст законопроєкту
№4558 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами та агрохімікатами»
.

Як відзначають автори законодавчої ініціативи у пояснювальній записці, Закон України «Про пестициди та агрохімікати» було прийнято в 1995 р. і за 25 років його дії до документа було внесено лише «низку фрагментарних і безсистемних змін». У зв’язку з цим закон вимагає докорінного коригування з метою усунення наявних у ньому невідповідностей і наближення його норм до вимог європейського законодавства.

«Метою проєкту закону є вдосконалення правового регулювання у сфері поводження з пестицидами та агрохімікатами, враховуючи необхідність наближення законодавства України до законодавства ЄС, зокрема до положень Регламенту (ЄС) №1107/2009 в частині вимог до маркування пестицидів і агрохімікатів, процедури державної реєстрації препаратів, скасування обов’язковості страхування господарської діяльності у сфері зберігання та застосування пестицидів і агрохімікатів, приведення визначень термінів у відповідність із визначеннями, які передбачено законодавством ЄС», – ідеться в пояснювальній записці до документа.

Також, на думку авторів, пропоновані зміни дозволять встановити підстави для заборони застосування пестицидів і агрохімікатів відповідно до вимог Угоди СОТ про застосування санітарних і фітосанітарних заходів, усунути дублювання повноважень і надмірне держрегулювання в даній сфері, посилити ефективність боротьби з фальсифікованими пестицидами та агрохімікатами.