Новини

В усіх областях України розпочалась осіння посівна

В усіх областях України розпочалась осіння посівна

Як повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, сільгоспвиробники усіх областей країни приступили до проведення осінньої посівної кампанії.
Загалом, станом на 28 вересня вже засіяно понад 2,2 млн га основними озимими культурами із прогнозованих 8,2 млн га (27%).

«Незважаючи на погодні коливання, по всій території України успішно проходить сівба озимих культур. Аграрії повністю забезпечені всіма необхідними ресурсами для проведення осінньої посівної кампанії. Темпи посівної – в рамках запланованої динаміки», – зазначив голова Мінекономіки Ігор Петрашко.

Зокрема, до звітної дати пшеницею засіяно 1,5 млн га (25% до прогнозу в 6,1 млн га), ячменем — 61,2 тис. га (6% до прогнозу в 946,3 тис. га), житом — 28,7 тис. га (22% до прогнозу в 133,2 тис. га). Окрім того сівба ріпаку проведена на 620,2 тис. га (61% до прогнозу в 1,01 млн га).

Лідерами за темпами сівби, які вже посіяли більше половини запланованої площі, є Сумська (67%), Луганська (63%) та Житомирська (60%) області.