Новини

З початку введення воєнного стану державними фітосанітарними інспекторами видано 77 тисяч фітосанітарних сертифікатів

З початку введення воєнного стану державними фітосанітарними інспекторами видано 77 тисяч фітосанітарних сертифікатів

Як повідомила пресслужба Держпроспоживслужби, станом на 16 червня з початку введення воєнного стану державними фітосанітарними інспекторами видано 77 тис. фітосанітарних сертифікатів що забезпечило експорт майже 2,37 млн тонн українського збіжжя.

Крім того, проведено фітосанітарний контроль до 0,5 млн тонн імпортної продукції рослинного походження, серед якої овочі, фрукти, крупи, борошно, садивний матеріал та інші товари.   

Під час весняних обстежень державними фітосанітарними інспекторами України було обстежено площу 0,6 млн га. Наразі, на виконання міжнародних договорів України та з метою встановлення фітосанітарного стану української землі моніторинг та обстеження продовжується. З метою запобігання розповсюдження неякісного насіння і садивного матеріалу під наглядом Держпродспоживслужби знищено понад 19 тонн неякісного насіння та 403,5 тис. одиниць садивного матеріалу, які не могли бути використані на посів та в інших цілях.   

На сьогоднішній день державні фітосанітарні інспектори та державні фітосанітарні лабораторії продовжують працювати на благо України. Нагадаємо, що одними із основних завдань Держпродспоживслужби є покращення фітосанітарного стану території країни та охорона її від занесення регульованих шкідливих організмів. Виконання цих завдань та співпраця з українським бізнесом  є запорукою вдалих врожаїв, успішної торгівлі продукцією рослинного походження та вагомих кроків до зміцнення економіки незалежної України.