Новини

Міністр сільського господарства Польщі подав у відставку через українське зерно

Міністр сільського господарства Польщі подав у відставку через українське зерно

Міністр сільського господарства Польщі Хенрік Ковальчик, вчора, 5 квітня, подав у відставку на тлі масових протестів фермерів, через неконтрольований імпорт зерна з України, котрий призвів до різкого падіння цін на польських фондових біржах кількох східноєвропейських країн та до дестабілізації ринку. За його словами, він залишає посаду через рішення Європейської комісії продовжити безмитний імпорт українського зерна до червня 2024 року. ЄС скасував мита та імпортні квоти, щоб полегшити транзит українського збіжжя, однак більша частина зерна не доходила до кінцевих пунктів призначення і «осідала» на транзитному шляху, у тому числі і в Польщі.

Того ж дня, 5 квітня, президент України Володимир Зеленський здійснив офіційний візит до Польщі. Це була третя закордонна поїздка глави держави з початку повномасштабного вторгнення РФ. Зеленський назвав свій візит і переговори з польськими лідерами «переможними», а також заявив, що для України «Польща є не лише партнером, а й другом навіки».

Одним із головних питань візиту було обговорення проблеми з українським зерном. Зеленський заявив, що під час зустрічі з прем’єр-міністром Матеушем Моравецьким вони знайшли вихід щодо проблеми експорту українського зерна до Польщі:

«Ми обговорювали питання наших фермерів – польських і українських. Ми знайшли вихід, я вважаю, що найближчими днями, тижнями ми остаточно розв’яжемо всі питання, тому що не може бути якихось складнощів між такими близькими партнерами та реальними друзями, як Польща та Україна» – сказав президент.