Новини

На всій території України відновилася вегетація озимих

На всій території України відновилася вегетація озимих

До кінця першої декади квітня на всій території України озимі культури відновили вегетацію та перебували на більшості площ у фазах кущіння, утворення вузлових коренів і третього листа, місцями в південних областях розпочався ріст стебла. Про це йдеться в декадному огляді Гідрометеоцентру України.

«За результатами весняного обстеження висота рослин у фазі кущіння становила від 10 до 30 см, на 1 м2 утворилося від 500 до 1280 стебел, кущистість становила 1,7-3,9. Стан рослин переважно добрий. Водночас у Київській та Рівненській областях фіксувалося пошкодження листової поверхні рослин інтенсивними заморозками», – зазначили агрометеорологи.

В озимого ріпаку на більшості площ тривало утворення листової розетки, в окремих районах Херсонської та Хмельницької областей відзначалися ріст стебла та поява суцвіть.

Що стосується ярих зернових культур (пшениця, ячмінь, овес), то на площах ранніх строків сівби спостерігалося проростання зерна й утворення сходів, місцями в південних областях – утворення третього листка.

Також фіксувалося проростання зерна й утворення сходів на ранніх посівах гороху.