Новини

На зернових фіксується ураженість рослин і колоса борошнистою росою та септоріозом листя

На зернових фіксується ураженість рослин і колоса борошнистою росою та септоріозом листя

За результатами обстеження посівів зернових колосових культур на ураження рослин хворобами, відмічено ураженість рослин та колоса борошнистою росою, септоріозом листя. Про це йдеться у огляді агрометеорологічних умов та стану посівів сільськогосподарських культур в Україні за 22-28 червня 2020 р., який проводить Національна академія аграрних наук України (НААН).

Так, розвиток борошнистої роси досягає 30-40%, за поширеності 90-100%; септоріозом листя – до 20-25%, за поширеності 90-100%; розвиток борошнистої роси на колоску – 11-25, за поширеності 50-60%.

«У роки надмірного зволоження  спостерігається тенденція до збільшення глибокого ураження зерна пшениці фузаріозом, а загальна кількість враженого цим захворюванням зерна може зростати втричі-вчетверо. Найбільш ефективним заходом проти фузаріозу для захисту колосу є  обробка посівів фунгіцидами. Якщо через погодні умови, або технологічні причини немає можливості провести обприскування на початку цвітіння, застосування фунгіцидів пізніше – до кінця цвітіння, також має сенс, хоча ефективність цього захисту буде дещо меншою», – радять експерти.

Окрім того, за результатами моніторингу посівів озимих та ярих зернових культур на заселеність фітофагами виявлено на 100 помахів сачком заселеність такими шкідниками: клоп-черепашка – 1-3 екз., злакові попелиці – 20-160 екз., пшеничний трипс (імаго) – 15-200 екз.