Новини

Погодні умови квітня в Україні не викликають значного занепокоєння щодо стану посівів

Погодні умови квітня в Україні не викликають значного занепокоєння щодо стану посівів

Young hand sowing wheat seeds in front wheat plant

Погодні умови квітня в Україні в цілому не викликають значного занепокоєння, незважаючи навіть на певну затримку в розвитку рослин і неможливість вчасно провести заплановані роботи з догляду за посівами озимих зернових культур. Про це йдеться в місячному огляді вчених Національної академії аграрних наук України, опублікованому агенцією АПК-Інформ.

«Для ярих зернових колосових і зернобобових культур нинішня весна виявилася затяжною. Через періодичне випадання дощів у зоні Степу України сівбу ранніх ярих культур ще не завершено, оскільки вона тривала протягом усього квітня. У господарствах, де сівбу згаданих культур провели в ранні терміни, вже отримано повні сходи ячменю та пшениці ярих, а також гороху. Стан таких посівів добрий і задовільний. Масову ж сівбу кукурудзи, соняшнику та круп’яних культур значна частина аграріїв розпочне у першій декаді травня і планує активно продовжувати весняну посівну кампанію після великодніх і травневих свят», – наголошується в огляді.

При цьому уточнюється, що необхідне підживлення посівів, якщо його не було проведено раніше, а також боротьбу з бур’янами та падалицею соняшнику, яка обов’язково з’явиться на полях озимих із подальшим потеплінням, можна провести і дещо пізніше, поєднуючи це із застосуванням інших пестицидів, спрямованих на захист посівів від хвороб і шкідників, імовірність появи яких із підвищенням температури повітря найближчим часом є досить значною в більшості областей України.

«На сьогоднішній день корисним для зерновиробників є те, що рослини мають досить розвинену вегетативну масу навіть при пізніх термінах сівби після непарових попередників, а нинішня вологозабезпеченість ґрунту не викликає ні найменшого занепокоєння практично до фази колосіння рослин. За умови сприятливої погоди в другій половині весняної вегетації аграрії можуть реально наблизитися до торішніх показників урожайності зернових культур, а в окремих господарствах і перевершити їх, ретельно дотримуючись рекомендацій із догляду за посівами», – підкреслюють у НААН.