Новини

Погодні умови негативно вплинули на шкідників

Погодні умови негативно вплинули на шкідників

Погодні умови негативно вплинули на шкідливість фітофагів, розвиток яких сповільнювався через затримування наростання ефективного тепла.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

На 6-22% обстежених площ озимих культур Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Одеської, Полтавської, Тернопільської та Черкаської областей, розміщених після стерньових попередників, триває живлення личинок хлібної жужелиці старших віків, якіза чисельності 0,3-1, макс. 3 екз. на кв.м в осередках Запорізької області пошкодили від 0,5 до 3% рослин.

В наступній декаді живлення личинок триватиме. В залежності від погодних умов заляльковування шкідника в південних областях буде проходити наприкінці квітня – в першій декаді травня.

Повсюди в посівах озимих та сходах ярих зернових колосових (Чернівецька обл.) культур продовжується неактивне харчування хлібних блішок, п’явиці, злакових попелиць, цикадок, мух. Шкідниками заселено 3-22, макс. 43% обстежених площ. Середня чисельність 0,2-1 екз. на кв.м.

В середньому пошкоджено 0,2-5% рослин. Захисні заходи проти вищевказаних фітофагів необхідно проводити рекомендованими інсектицидами шляхом обприскування крайових смуг або всуціль посівів за перевищення ЕПШ (личинок жужелиці 3-4 і більше, хлібних блішок 30-50, жуків п’явиць 10-30 на кв.м, злакових мух 40-50 екз. на 100 п.с.).

У південних областях – Степу, осередково Лісостепу в теплі сонячні дні, спостерігається вихід клопа шкідливої черепашки на поверхню листяної підстилки, де їх ураховують по 0,1-2 екз. на кв.м. Переселення фітофага у посіви озимини невідмічене. Масовий переліт клопів з місць зимівлі у посіви відбуватиметься за настання стійкого потепління (за середньодобової температури 16-17°С і вище протягом 3-4 днів).

AgroTimes