Новини

Представники Мінекономіки та Мінекоенерго узгодили позиції у питані поводження з пестицидами та агрохімікатами

Представники Мінекономіки та Мінекоенерго узгодили позиції у питані поводження з пестицидами та агрохімікатами

Global warming handshake – Conceptual image

Відбулася міжвідомча зустріч з метою узгодження позицій Мінекономіки та Мінекоенерго щодо питань поводження з пестицидами та агрохімікатами. Участь у заході взяли представники Мінекономіки, Мінекоенерго, ФАО в Україні, наукових установ, профільних асоціацій, галузевих об’єднань та аграрних компаній.

Так, учасники розглянули низку законопроектів, серед яких – № 2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України», прийняття якого дасть можливість доступу українських сільгоспвиробників до більш сучасних та високоефективних пестицидів; № 2548 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами», який направлено на посилення боротьби із фальсифікатом, запровадження електронного реєстру пестицидів і агрохімікатів, забезпечення прозорості процедур державних випробувань, приведення термінології у відповідність із законодавством ЄС.

Також обговорили важливі аспекти запланованих змін до постанови КМУ № 295 «Порядок проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації, видання переліків пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

За результатами зустрічі вирішено, що з наступного року буде створена спільна робоча група для напрацювання нового базового закону про поводження з пестицидами та агрохімікатами, що відповідатиме плану з виконання Угоди про асоціацію з ЄС та буде розроблено дієву модель контролю використання засобів захисту рослин.