Новини

Пресконференція: «5 років простою: чи отримають аграрії нарешті доступ до інноваційних ЗЗР?»

Пресконференція: «5 років простою: чи отримають аграрії нарешті доступ до інноваційних ЗЗР?»

Провідні бізнес та аграрні асоціації запрошують представників ЗМІ на пресконференцію «5 років простою: чи отримають аграрії нарешті доступ до інноваційних ЗЗР», яка відбудеться 14 червня о 15:00 в прес-центрі  Interfax.

Спікери:

●  Кучер Микола, народний депутат України, член депутатської групи “ДОВІРА”

●   Сластьон Роман, генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”

●  Михайло Соколов, заступник голови ГС “Всеукраїнська Аграрна Рада”

●   Олег Нів’євський, професор Київської школи економіки

●  Віктор Погорілий, керівник агрохімічного напрямку Європейської Бізнес Асоціації

Верховна Рада України цього тижня в черговий, чотирнадцятий (!), раз планує розглянути законопроект №2289, який має усунути блокування протягом 5 років поспіль ввезення в країну інноваційних засобів захисту рослин для державних випробувань та наукових досліджень шляхом скасування дискримінаційної норми.

Мова йде про інтегровану в 2015 році норму до ст. 4 ЗУ «Про пестициди та агрохімікати», якою передбачено обов’язкову реєстрацію ЗЗР у країні, де вони виробляються при ввезенні в Україну.

Ця норма суттєво зменшила можливості реєстрації оригінальних препаратів  в Україні, і в результаті за 5 років кількість успішних реєстрацій інноваційних ЗЗР скоротилася в три рази. На сьогодні загалом для українського ринку залишаються заблокованими 95% інноваційних препаратів, а через неможливість використання інноваційних ЗЗР українські аграрії щорічно недоотримують 3 млрд грн.

Суттєвих втрат зазнає й українська наука. Ключові виробники оригінальних пестицидів були змушені зменшити інвестиції в науково-дослідні установи на 90%.

Також варто наголосити, що в рамках Європейського Зеленого Курсу ЄС посилить вимоги до країн-постачальників сільськогосподарської продукції до ЄС. Це означає, що без можливості паралельної реєстрації препаратів в Україні і ЄС наша держава буде позбавлена можливості збуту сільськогосподарської продукції на європейський ринок.

Кожен день зволікання із прийняттям законопроекту №2289 в цілому негативно впливає як на економіку, так і на екологію, адже новітні препарати є більш безпечними для здоров’я людини і навколишнього природного середовища, а також блокує відновлення інвестицій в науково-дослідну діяльність в галузі ЗЗР в Україні. Тому ухвалення законопроекту №2289 на найближчому засіданні ВРУ є нагальним, довгоочікуваним та потрібним кроком як для аграріїв, науковців, держави, так і для покращення екологічної ситуації.

Місце проведення: вул. Рейтарська, 8/5а

УВАГА! Онлайн-трансляція розпочнеться о  15:00  14 червня і буде доступна за доступна на YouTube-каналі агентства “Інтерфакс-Україна”.

Реєстрація журналістів на місці за редакційними посвідченнями.