Новини

Режим перезимівлі озимих в Україні в цілому схожий на торішній – вчені

Режим перезимівлі озимих в Україні в цілому схожий на торішній – вчені

Погодні умови грудня були в цілому сприятливими для озимих зернових культур і ріпаку озимого в Україні, які на більшості посівних площ знаходяться в доброму та задовільному стані. Про це йдеться в місячному огляді фахівців Національної академії аграрних наук України, повідомила агенція АПК-Інформ.

«Найбільш небажаним для озимої пшениці та інших озимих культур в наступний зимовий період є різке і тривале зниження температурних показників при відсутності снігового покриву», – прогнозують експерти.

У зону ризику, яким загрожує найбільша небезпека і які можуть постраждати протягом зимового періоду, на їхню думку, слід віднести найпізні посіви (після 15 жовтня), де рослини почали зимівлю в нерозкущеному стані, маючи, в кращому випадку, 3 листа при відсутності вузла кущіння. Серед позитивних аргументів на користь успішної зимівлі озимих зернових культур, щонайменше на перших її етапах при відсутності снігового покриву, є те, що рослини на більшості площ накопичили порівняно достатню кількість вуглеводів, не переросли, хоча і є досить розкущеними, принаймні, це стосується посівів рекомендованих строків сівби.

«В цілому ж, режим перезимівлі рослин багато в чому схожий на торішній, а тому є всі передумови сподіватися, що вони зможуть перезимувати з найменшими втратами, сформувати високу продуктивність і забезпечити вагомий врожай зерна», – вважають вчені.