Новини

Створено робочу групу з розвитку галузей картоплярства та овочівництва

Створено робочу групу з розвитку галузей картоплярства та овочівництва

В Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України було проведено стартову зустріч робочої групи з розвитку галузей картоплярства та овочівництва за участі представників Мінекономіки, Держпродспоживслужби, Херсонської ОДА, НААН України та профільних асоціацій серед яких і ФАУ.

“Розвиток такої важливої для АПК галузі як картоплярство і загалом овочівництва потребує синергії зусиль Мінекономіки та профільних асоціацій. Відтак, наша робоча група розпочинає роботу над програмами розвитку цих галузей з метою усунення імпортозалежності за деякими товарними позиціями, нарощування експорту, створення додаткових робочих місць та збільшення виробництва продукції з доданою вартістю”, – відзначив заступник міністра Тарас Висоцький.

Зокрема в ході зустрічі присутні обговорили програму з розвитку промислового картоплярства за розробки Української асоціації виробників картоплі. Метою програми є забезпечення виробництва в Україні 800 тис. тонн картоплі на рік для споживання населенням, забезпечення достатньої кількості сировини для переробки і виробництва продукції з доданою вартістю – крохмалю, чіпсів, пюре, картопля фрі, а також передбачається будівництво сховищ.

Реалізація програми передбачається в тому числі через залучення державної підтримки, зокрема, компенсації вартості сертифікованого насіння, компенсації обладнання по зрошенню та ін.

Серед очікуваних ефектів – збільшення площі під виробництво площі підприємствами на 40 тис. га, створення щонайменше 10 тис. додаткових робочих місць, збільшення податкових надходжень до бюджету на 52 млн грн щорічно, виробництво вітчизняного сертифікованого насіння, насичення внутрішнього ринку та нарощування експорту картоплі.

Програма буде опрацьована учасниками робочої групи протягом двох тижнів і обговорена на наступній робочій зустрічі 4 серпня. Після опрацювання, програма буде представлена Уряду, а її схвалення передбачається до кінця року.

Також, обговорили важливі аспекти розвитку овочівництва в Україні з точки зору фітосанітарної складової, державної підтримки та зовнішньої торгівлі.