Новини

Сьогодні під загрозою не тільки народ України, а й весь світовий порядок і доля демократії

Сьогодні під загрозою не тільки народ України, а й весь світовий порядок і доля демократії

Шановні співвітчизники!

24 лютого 2022 року Російська Федерація здійснила підступний та абсолютно ганебний військовий напад на нашу країну, розпочавши повномасштабну війну в Україні.

Це напад на Україну і на весь світ, проти логіки, здорового глузду, демократичних цінностей, безпеки і впевненості у мирному майбутньому для наших дітей.

До кінця не усвідомлюєш цей алогізм, страшну реальність, що таке взагалі можливе у цивілізованому світі XXI століття, коли у центрі Європи, по всій території України відбуваються атаки збройних сил Російської Федерації. Відбуваються постійні цілеспрямовані шокуючі обстріли мирних жителів та об’єктів цивільної інфраструктури, у тому числі з використанням авіабомб та крилатих ракет, залишаючи за собою руйнування, масові смерті та страждання.

Вже більше мільйона українців були змушені виїхати за кордон. Кількість внутрішньо переміщених осіб сягає кількох мільйонів громадян. Інфраструктура й економіка України опинилася під загрозою руйнації.

 Сьогодні під загрозою не тільки народ України, а й весь світовий порядок і доля демократії. Світова економіка та глобальна безпека спіткали найбільший виклик з часів Другої світової війни, адже попри міжнародне право розв’язана агресивна, нападницька війна.

Україна – незалежна та суверенна держава, котра має гарантовану міжнародним правом територіальну недоторканість і незалежність, тому виключно народ України має впливати на внутрішню та зовнішню політику нашої держави. Зараз відстоюють це право збройні сили України, територіальні загони самооборони та прості громадяни, кожен свідомий на своєму місці захищає Україну, захищає світ, ставлячи на кін власне життя. В українському народі знову пробуджено потужній, автентичний людський дух, солідарність, самоорганізація та бажання працювати заради спільного добра. Водночас увесь прогресивний світ сприяє якомога швидкому закінченню війни, дає гідну відсіч агресору через запровадження жорстких санкцій.

Фітосанітарна асоціація України звертається з проханням до кожного свідомого громадянина зробити все можливе, щоб захистити Україну, захистити Європу та, зрештою, увесь демократичний світ від кривавої авторитарно-деспотичної агресії, адже наслідком може бути гуманітарна катастрофа, зростаючі з кожним днем війни втрати по реінтеграції та відновленню інфраструктури, зрив аграрного циклу, спад економіки країни…

Керуючись основоположними принципами міжнародного права та загальнолюдськими цінностями, Фітосанітарна асоціація України засуджує війну та категорично проти військової агресії збройних сил Росії на території нашої незалежної держави, засуджує всі воєнні злочини та злочини проти  людства, скоєні в Україні.

Війна проти України є грубим, неприйнятним і невиправданим порушенням Статуту ООН, верховенства права та прав людини. Це загроза громадському суспільству та миру у всьому світі, тому першочерговими завданнями є припинення Росією війни та всіх військових дій на території України, а також примушення РФ звільнити окуповані території та у повній мірі відповісти за скоєні військові злочини.