Новини

Уряд підтримав оновлення фітосанітарних процедур в Україні

Уряд підтримав оновлення фітосанітарних процедур в Україні

Кабінет міністрів України підтримав постанову №1177 «Деякі питання реалізації Закону України «Про карантин рослин» від 15.11.2019, над створенням якої активно працювали представники Держпродспоживслужби, Мінекономрозвитку, профільних організацій та Фітосанітарної асоціації, зокрема.

Так, завдяки прийняттю вказаного документу оновлюється порядок проведення інспектування, огляду, фітосанітарної експертизи (аналізів), повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів), нагляду, обстеження, моніторингу, знезараження об’єктів регулювання, оформлення сертифікатів, передбачених Законом України «Про карантин рослин», контролю за проведенням огляду в частині відбору зразків та вибіркового контролю за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів).

Окрім того, тепер власник вантажу при формуванні експортних партій об’єктів регулювання має право проводити фітосанітарну експертизу (аналіз) у фітосанітарних лабораторіях, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби, або уповноважених фітосанітарних лабораторіях будь-якої іншої форми власності.

«Вважаю це великою перемогою, адже майже ніхто не вірив, що нам вдасться «розбити» державну монополію і допустити на ринок фітосанітарної експертизи приватний бізнес. Також важливими моментом є те, що відтепер в Україні буде створено Реєстр фітосанітарних сертифікатів, що дозволить зробити більш прозорим механізм їх видачі», – зазначив президент ФАУ Владислав Седик.

Також, згідно з постановою, буде створено аналогічний Реєстр уповноважених фітосанітарних лабораторій.