Новини

У Каїрі обговорили впровадження кращих міжнародних практик із забезпечення продовольчої безпеки в Єгипті

У Каїрі обговорили впровадження кращих міжнародних практик із забезпечення продовольчої безпеки в Єгипті

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і продовольча сільськогосподарська організація ООН (FAO) провели 15 січня в Каїрі (Єгипет) семінар для ознайомлення 130 єгипетських державних і приватних зацікавлених сторін з передовою міжнародною практикою відбору проб, тестування і фумігацією зерна.

Серед учасників були представники Національного управління з безпеки харчових продуктів (NFSA), Генеральної організації з контролю за експортом та імпортом (GOEIC), Центрального управління карантину рослин (CAPQ), Єгипетської холдингової компанії з силосів та сховищ і Генерального управління з постачання сировинних товарів (GASC), а також представники приватного сектора з декількох компаній з торгівлі сировинними товарами. Участь у даному семінарі також взяли члени Фітосанітарної асоціації України.

Так, в ході семінару міжнародні експерти розглянули найважливіші проблеми зазначеного напрямку, в т. ч. такі як отримання репрезентативного зразка і кращого обладнання для використання. Також обговорили можливі шляхи вирішення проблеми безпечності харчових продуктів, зокрема надмірний вміст пестицидів та мікотоксинів. Окрему увагу було приділено питанню безпечної фумігації зерна від шкідників як на борту, так і на складі.

Прагнучи посилити інспекцію і контроль за безпекою і якістю імпортованого зерна, NFSA бере на себе дані обов’язки в єгипетських портах в якості кроку по підвищенню ефективності процесу. Нагадаємо, що Єгипет є найбільшим у світі імпортером пшениці.

«Приведення інспекційного контролю у відповідність з кращими міжнародними практиками допоможе Єгипту позиціонувати себе в якості надійного торгового партнера на світовому ринку», – сказав Айріде Чеккачі (Iride Ceccacci), директор відділу Консультування з питань агробізнесу ЄБРР.

Як уточнив президент ФАУ Владислав Седик, в ході семінару представником асоціації було презентовано іноземним партнерам «Кодекс практики зі стаціонарної та транзитної фумігації», який булорозроблено спеціалістами ФАУ за підтримки FАО та ЄБРР задля контролю за дотриманням фумігаційними підприємствами ефективної технології та міжнародних вимог.