Новини

У Мінекономіки обговорили ключові питання українсько-американського співробітництва в сфері санітарних та фітосанітарних заходів

У Мінекономіки обговорили ключові питання українсько-американського співробітництва в сфері санітарних та фітосанітарних заходів

23 липня відбулася зустріч заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергія Глущенка з в. о. заступника Глави місії Посольства США в Україні Джозефом Пеннінгтоном щодо розвитку двосторонньої торгівлі товарами, які охоплюються санітарними та фітосанітарними заходами. Про це повідомила прес-служба Мінекономіки.

Так, американська делегація привітала українську сторону із значним прогресом у впровадженні загальноприйнятих міжнародних практик у сфері СЗФ. Було наголошено на важливості слідування положенням Угоди СОТ щодо застосування санітарних та фітосанітарних заходів. За словами Джозефа Пеннінгтона, Україна демонструє гарну практику у нотифікувані змін до законодавства відповідно до положень зазначеної Угоди СОТ. Він також відзначив, що завчасне інформування про можливі зміни в законодавстві України є запорукою уникнення будь-яких суперечностей чи непорозумінь при здійсненні двосторонньої торгівлі товарами, що охоплюються санітарними та фітосанітарними заходами.

Українська сторона висловила вдячність за постійну підтримку, яку США надають Україні через різні механізми, та поінформувала про зміни, які в останні місяці відбулись в українському законодавстві у сфері СФЗ. Зокрема, йдеться про затвердження Мінекономіки нових форм міжнародних сертифікатів для імпорту продуктів тваринного походження і живих тварин.

«Це довгоочікуване рішення для бізнесу, який займається імпортом в Україну відповідних продуктів. Воно знімає низку проблемних питань і однозначно сприятиме розвитку і поглибленню міжнародної торгівлі», – зазначив заступник міністра Сергій Глущенко.

Крім того, з метою сприяння двосторонньої торгівлі, було розроблено спеціальний посібник-інструкцію, який містить всю необхідну інформацію для офіційних інспекторів країн-торгових партнерів. Такий посібник дозволяє краще розуміли вимоги українського законодавства, включаючи вимоги до оформлення сертифікатів.

На завершення, сторони домовились продовжити активну комунікацію з метою сприяння розвитку двосторонньої співпраці та здійснювати обмін інформацією, у тому числі щодо першочергових законодавчих ініціатив, які сприятимуть розвитку торгівлі товарами та на які поширюється дія санітарних та фітосанітарних заходів.