Новини

У працівників АПК свій фронт, своя битва – битва за врожай

У працівників АПК свій фронт, своя битва – битва за врожай

Вже більше місяця пройшло з того часу, як Російська Федерація почала широкомасштабну збройну агресію проти України, тим самим перетворивши свої дії на злочин проти людства, відкинувши норми міжнародного права, міжнародні конвенції, меморандуми та принципи моралі.

З алогічною для цивілізованого людства жорстокістю ворог продовжує обстріли наших міст та селищ, завдає шкоди не лише об’єктам інфраструктури, а й життю та здоров’ю людей.

Держава першочергово мобілізує свої ресурси для перемоги над ворогом, але не менш важливим фронтом є весіння посівна кампанія, котру безперечно можна вважати найскладнішою за всю історію незалежної України.

Сьогодні ми маємо не окремі проблеми дефіциту добрив чи пального, не складнощі, пов’язані з кліматичними аномаліями. Зараз ми вперше маємо випробування війною – як забезпечити продовольчу безпеку нашої держави, її повноцінне життя, як провести посівну в умовах війни, коли заблоковані окремі міста, ускладнена логістика?

Аграрії мобілізують запаси насіння, добрив, пального, бронюють своїх працівників та отримують відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час. У працівників АПК свій фронт, своя битва – битва за врожай.

Для внутрішніх потреб Україні потрібна приблизно п’ята частина врожаю, проте наша країна посідає п’яте місце серед світових постачальників пшениці, від нашого експорту залежить продовольча безпека багатьох інших держав. Тому надважливим є акумулювання ресурсу та якісне і вчасне проведення посівної кампанії, отримання максимального врожаю на тих площах, які зараз придатні з точки зору їх безпечності щодо бойових дій.

Якщо воєнна обстановка не погіршиться, лише 20-30% ріллі не буде засіяно і Україна очікує отримати врожай на рівні 70% від середньорічного показника. Проте для цього потрібно вирішити комплекс задач, у тому числі і забезпечення кваліфікованим персоналом агропромисловий комплекс.

З оглядом на зазначене, Фітосанітарна асоціація України у цей вирішальний час вважає за необхідне долучити усі зусилля заради безпеки нашої країни, у томи числі і продовольчої.

ФАУ об’єднує найкращі сюрвеєрські компанії, що стоять на варті якості посівного матеріалу, добрив, палива, готового врожаю. Ці підприємства забезпечують документальне оформлення імпортних та експортних транспортно-логістичних операцій в міжнародному ланцюгу поставок з метою виконання вимог сторін зовнішньоторговельних операцій щодо компетентного незалежного визначення кількості та якості вантажів.

Випробувальні лабораторії – члени ФАУ, посідають лідируючі позиції на внутрішньому та зовнішніх ринках, мають світове визнання, міжнародні та національні акредитації. Наші лабораторії продовжують свою роботу задля своєчасного забезпечення посівної компанії, що є вкрай важливим, приймаючи до уваги загрози, що виникли перед нашою державою та перед світом в цілому. Адже саме наша країна є і буде серед найбільших експортерів аграрних культур в світі.

Співпрацю з фермерськими господарствами, аграрними компаніями, експортерами, надання послуг у максимально доступному обсязі вважаємо питаннями національної безпеки і робимо все можливе задля перемоги. Наші експерти продовжують виконувати весь комплекс робіт, починаючи з вибору якісного посівного матеріалу, моніторингу стану посівів та потенційних біологічних загроз на обраних ділянках, вибору необхідного комплексу захисних дій і закінчуючи контролем якості зібраного врожаю.

Реагуючи на заклики уряду України, вважаємо необхідним підтримувати економічну діяльність в регіонах, де є можливість забезпечити відносну безпеку співробітників, зокрема, в діючих українських портах Дунаю, західних та центральних областях країни тощо.

Ми повинні усвідомлювати, що лише спільними зусиллями можливо зупинити цю безглузду війну, наслідки якої можуть стати загрозливими для всього людства. Мобілізацією спільних зусиль наших фахівців ми повинні мінімізувати потенційну можливість глобальної продовольчої кризи, саме зараз вкрай необхідно захистити та підтримати виробництво сільськогосподарської продукції в Україні у цих надважких воєнних умовах. Саме це є вагомою складовою у сприянні надійного забезпечення населення України продовольчою продукцією та мінімізації ризиків по виконанню експортних контрактів сільгосппродукції.