Новини

ФАУ закликає депутатів підтримати запропоновані зміни до Закону України «Про пестициди та агрохімікати»

ФАУ закликає депутатів підтримати запропоновані зміни до Закону України «Про пестициди та агрохімікати»

Скоро буде рік, як у Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону №2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України».

Однак, не дивлячись на те, що метою документу є удосконалення окремих положень щодо регулювання завезення та застосування в Україні незареєстрованих пестицидів, що, в свою чергу, надасть доступ українським фермерам до інноваційних засобів захисту рослин, законопроєкт так і не ухвалено.

Фітосанітарна асоціація України закликає народних депутатів прийняти законопроєкт №2289, що забезпечить можливість створення та застосування нових біологічних препаратів і відповідно дозволить зберегти урожай та покращити його якість.

Окрім того, згідно пояснювальної записки, ухвалення документу забезпечить однакове розуміння та застосування положень Закону щодо можливості використання, зберігання, торгівлі, рекламування та перевезення залишків пестицидів і агрохімікатів протягом двох років після завершення терміну їх реєстрації.