Новини

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин (23 грудня 2021 року)

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин (23 грудня 2021 року)

За даними Держпродспоживслужби, станом на 23 грудня 2021 року рослини озимих культур та багаторічних трав перебували у стані зимового спокою.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур була вище критичних температур вимерзання. Шкідливих для рослин явищ протягом звітного періоду не спостерігалось.

Скрізь на площах озимих зернових та ріпаку нараховувалося 1-3, макс. 4-5 (Запорізька, Донецька обл.) жилих колоній на гектар з 2-10 жилими норами. В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур мали місце 1-5 жилих колоній на гектарі з 1-12 жилими норами. В слабкому та середньму ступенях гризунами пошкоджено 1-5% рослин озимих та багаторічних трав. У Житомирській та Чернівецькій областях гризунами пошкоджено до 3% молодих дерев у садах.

Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості гризунів будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють через внесення в жилі нори дозволенних родентицидів.

Найближчим часом очікується, що гідротермічні умови будуть незадовільними для розвитку і поширення мишоподібних гризунів у посівах сільськогосподарських культур. Тому, агрономи господарств та державні фітосанітарні інспектори повинні проводити систематичні обстеження з метою встановлення чисельності та визначення видового складу мишоподібних гризунів для проведення ефективного та вчасного захисту посівів від пошкоджень.

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.