Новини

Фітоінспектори обстежують посіви ячменю у Запоріжській області, з якої планується експорт до Китаю

Фітоінспектори обстежують посіви ячменю у Запоріжській області, з якої планується експорт до Китаю

Державні фітосанітарні інспектори Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області розпочали обстеження посівів ячменю, з яких планується експорт до Китаю. На сьогодні вже обстежено посіви у Веселівському районі – 9 полів на загальній площі 354,328 га, Новомиколаївському – 4 поля на загальній площі – 140,92 га, Запорізькому – 5 полів на загальній площі194,62 га  та у Оріхівському районі – 9 полів на загальній площі 641,813 га.

Дані обстеження здійснюються за зверненням особи, яка має намір експортувати ячмінь до КНР на предмет виявлення карантинних організмів посівів з метою  виконання вимог Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Китайської Народної Республіки про співробітництво в галузі захисту та карантину рослин(06.12.2010) та Протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту кукурудзи, сої та ячменю з України до Китаю.

За результатами фітосанітарної експертизи, у випадку відсутності карантинних організмів, на підставі висновку, інспектором оформляється акт обстеження посівів з подальшим присвоєнням реєстраційного номеру виробничої ділянки вільної від карликової сажки (TilletiacontroversaKuehn) на поле, із якого буде здійснено експорт врожаю до Китаю.

Особа, яка має намір здійснювати експорт кукурудзи, сої або ячменю до КНР повинна написати заяву на проведення обстежень посівів та правити таке заяву на електронну пошту державних фітосанітарних інспекторів, відповідно до зони обслуговування (району), з подальшим надсиланням оригіналів документів до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.