Новини

Якість продовольчої пшениці в Україні в п.р. в цілому є хорошою – експерт

Якість продовольчої пшениці в Україні в п.р. в цілому є хорошою – експерт

Якість продовольчої пшениці врожаю 2020 р. в Україні в цілому можна охарактеризувати як хорошу з досить високим вмістом білка, а також показників клейковини, числа падіння і сили борошна. Таку оцінку в інтерв’ю ІА “АПК-Інформ” висловила віце-президент Cotecna Inspection (Причорноморський і Балтійський регіони) Аріна Корчмарьова.

«Середній рівень білка в продовольчій пшениці в п. р. досить високий для України і становить близько 12,3%. Також надходять партії пшениці з білком більше 13%», – уточнила експерт.

У той же час, додала вона, незважаючи на високий рівень вмісту білка в продовольчій пшениці, якість білка в окремих партіях є досить низькою, що виражається в слабких зв’язках між молекулами протеїну і, як результат, в слабкій клейковині.

«В цілому якість української пшениці в 2020 р. знаходиться приблизно на рівні середніх показників попереднього врожаю, а прогнозоване процентне співвідношення продовольчої та фуражної пшениці в поточному сезоні складе приблизно 40:60. Однак слід мати на увазі, що якість продовольчої пшениці можна повною мірою оцінити приблизно через 3 місяці після накопичення і зберігання на елеваторах, так як за цей період біохімічні процеси в зерні досягають свого балансу», – прогнозує А.Корчмарьова.