Новини

Ярими культурами в Україні засіяно перші 150 тис. га

Ярими культурами в Україні засіяно перші 150 тис. га

Станом на 24 березня в цілому по Україні яровими культурами було засіяно 150 тис. га. Основні культури, які зараз засіваються, – це кукурудза, соя, соняшник, просо, гречка, овес та цукровий буряк, повідомила пресслужба Мінагрополітики.

«Вже бачимо, що на Херсонщині, Одещині, Миколаївщині, незважаючи ні на що, під українськими прапорами посівна розпочалася», – зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він також додав, що з огляду на ситуацію в країні очікується зменшення площ посівів високомаржинальних культур, а саме – соняшнику та кукурудзи, натомість збільшаться площі посівів простіших у виробництві культур, але важливих із точки зору продовольчої безпеки. 

«Насамперед, це посіви гороху, ячменю та вівса. Ці культури раніше були нішевими, але вони простіші з точки зору технології, тим не менш, є важливими для харчування людей. Тому буде такий зсув від експортоорієнтованих культур до культур продовольчих, для внутрішнього споживання», – зауважив перший заступник міністра.

Також Т.Висоцький наголосив, що через повномасштабне вторгнення площі посівів в Україні можуть зменшитися на 30%, що негативно позначиться на продовольчій безпеці країн, які імпортували українську аграрну продукцію. Це приблизно 100 млн людей країн Північної Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії.