Новини

В Україні нарешті зайнялися модернізацією законодавства про пестициди та агрохімікати

В Україні нарешті зайнялися модернізацією законодавства про пестициди та агрохімікати


В Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №2548 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами» від 6.12.19, прийняття якого забезпечить створення більш сучасного та належного регулювання відносин у сфері поводження з пестицидами та агрохімікатами.

Як зауважили у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, за майже 25 років в Україні суттєво не переглядалося законодавство про пестициди та агрохімікати. За цей час до документу було внесено низку фрагментарних та безсистемних змін, тоді як вказаний законопроєкт передбачає системну модернізацію цієї сфери.

Зміни стосуватимуться насамперед адаптації до законодавства ЄС, дерегуляції для бізнесу та ЦОВВ, боротьби з фальсифікатом. Так, документом забороняється провезення на територію України засобів захисту рослин фізичними особами, посилено вимоги до маркування та упаковки. Окрім цього, запроваджується Державний реєстр пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, який буде функціонувати на засадах безоплатності та відкритого доступу до нього.

Таким чином паперовий перелік «Пестицидів та агрохімікатів, дозволений для використання в Україні» стане електронним державним реєстром з відкритим доступом на сайті Мінекоенерго.