Новини

Фітосанітарний стан посівів зернових культур є задовільним – НААН

Фітосанітарний стан посівів зернових культур є задовільним – НААН

Фітосанітарний стан посівів зернових культур є задовільним. Чисельність і ступінь розповсюдження хвороб і шкідників у посівах є незначними та не перевищують економічних порогів шкодочинності, особливо там, де раніше проводилися пестицидні обробки полів. Про це повідомляє АПК-Інформ з посиланням на інформацію Національної академії аграрних наук України

Враховуючи погодні умови та фізіологічний стан рослин, можна стверджувати, що у більшості зерносіючих областей країни початок масового збирання основної зернової культури розпочнеться 3-6 липня.

Очікуваний рівень максимальної врожайності пшениці озимої за окремими сортами, що вирощуються після кращих і удобрених попередників, цього року може становити в середньому від 6 до 7,5 т/га . В ячменю озимого – від 4 до 6,5 т/га і навіть вище, про що свідчать попередні результати збирання.

Разом із тим, враховуючи значні посівні площі пшениці озимої після непарових попередників, зокрема після соняшнику , слід зазначити, що на таких полях середній рівень її врожайності може становити від 3 до 4,5 т/га , що, безумовно, позначиться на валових зборах зернової продукції, які, за об’єктивними даними та чисельними прогнозами, як зазначалося, поступатимуться минулорічним. Причиною цього є не лише погодні умови, але і допущені помилки у технологічному процесі вирощування культури.