Новини

3 1 травня Туреччина вводить 130 % мито на імпорт пшениці, ячменю та кукурудзи.

3 1 травня Туреччина вводить 130 % мито на імпорт пшениці, ячменю та кукурудзи.

Туреччина, найбільший покупець української пшениці та ячменю, з 1 травня цього року запроваджує імпортне мито на пшеницю, ячмінь і кукурудзу.

Як повідомляє офіційний вісник Туреччини T.C. Resmi Gazete, мито з 1 травня становитиме 130 % замість діючої нульової ставки. Офіційна версія нововведення – захист внутрішнього ринку, адже турецькі імпортери закуповують значні обсяги для переробки та подальшого експорту продукції. За наявною інформацією, більшої частки українського зерна вказане рішення не стосується, оскільки воно ввозиться до турецької держави в режимі “inward processing”, за яким мито становить 0 %. Тобто ставка мита на імпорт вихідної сировини для переробників не зміниться, за умови, якщо вони підтвердять подальший експорт готової продукції. 

Нульове мито продовжуватиме діятиме лише для Боснії та Герцеговини, певні пільги зберіглись для Сінгапуру (частину продукції можна буде ввозити до Туреччини з митом у розмірі 16,2%).

Раніше мита на імпорт зерна та інших сільськогосподарських товарів становили 45% для пшениці, 35% для ячменю та 25% для кукурудзи, але в жовтні 2020 року Туреччина спочатку знизила мита, а потім взагалі припинила їх стягувати.

За даними Держмитслужби, за 1-й квартал 2023 року Туреччина була найбільшим експортером української пшениці з обсягами українського імпорту на $168,8 млн (17,7 % усього експорту пшениці). Українського ячменю до Туреччини за 1-й квартал 2023 року було поставлено на $52,7 млн, або 42,1% від усього експорту цієї культури.