Новини

В Україні успішно завершив роботу проект Твіннінг з наближення законодавства у сфері ЗЗР та здоров’я рослин

В Україні успішно завершив роботу проект Твіннінг з наближення законодавства у сфері ЗЗР та здоров’я рослин

9 жовтня 2019 року відбулася підсумкова конференція з нагоди офіційного закриття Проекту Твіннінг «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб» UA/12 ENPI HE 01 16 (UA/54 PPP).

Участь у заході взяли лідери проекту – Голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа та директор Державної служби захисту рослин Крістіне Ліфанова, директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва – головний державний фітосанітарний інспектор України Андрій Челомбітко, Керівник операційного сектору «Сільське господарство, безпека харчових продуктів та землі» Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл, представники посольств Латвії, Литви, Німеччини, представники Міністерства сільського господарства Латвії та профільних міністерств України, науковці, бізнес-спільнота, громадськість та фахівці територіальних органів та фітолабораторій Держпродспоживслужби України.

Як зазначив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, впродовж двох з половиною років роботи експерти Проекту провели унікальну роботу з наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів та здоров’я рослин. Не менш важливим є посилення діяльності вітчизняних інспекційних та лабораторних служб, що в свою чергу позитивно вплинуло на їх результативність.

«Щиро дякую Проекту за ефективну роботу та вагомий вклад у розвиток фітосанітарної сфери. Ми сподіваємося, що цей позитивний досвід матиме продовження та розвиток», – заявив Голова Держпродспоживслужби

У свою чергу пан Крістіан Бен Хелл теж високо оцінив роботу Проекту, зауваживши, що за поставлені на початку роботи цілі – досягнуті. Особливо він відзначив роботу над проектом Закону «Про захист та карантин рослин», який зараз перебуває на фінальній стадії узгодження.

«Наша місія полягала в тому, щоб зробити українську продукцію рослинного походження безпечною та якісною та зробити її конкурентоспроможною на європейському ринку. У цьому напрямку ми досягли великого успіху», – заявив Крістіан Бен Хелл. Він додав, що Європейський Союз і надалі буде підтримувати Україну та її реформи.