Про ФАУ

Помітна зміна клімату, певне зниження культури землеробства, а також не завжди дбайливе господарювання, зокрема відсутність необхідного комплексу заходів щодо боротьби зі шкідниками, хворобами та бур’янами, останніми роками все більше впливають на фітосанітарний стан сільськогосподарських культур в Україні. А це є неприйнятним для держави, яка стрімко нарощує обсяги експорту сільгосппродукції, закріплюючи за собою статус аграрної країни.

Саме з ціллю надання постійної інформаційної підтримки та лобіювання інтересів учасників ринку, а також створення та запровадження сучасних підходів для надання послуг у сфері фітосанітарного контролю, у 2016 році була створена Фітосанітарна Асоціація України.

ФАУ – договірне об’єднання юридичних осіб, яке не є господарським товариством чи підприємством, а є неприбутковою, некомерційною та саморегулівною організацією, що є добровільною для вступу.

Однією з основних місій асоціації є налагодження постійного та продуктивного діалогу між представниками аграрного бізнесу та влади.

Функції

  • формування конкурентоспроможного ринку фітосанітарних послуг в Україні
  • співпраця з органами державної влади
  • участь в розробці нормативно-правової бази
  • представлення інтересів учасників асоціації в органах влади

Учасники асоціації

За зовсім нетривалий час ведення діяльності ФАУ стала найбільшим в Україні об’єднанням компаній, які надають послуги зі знезараження та інспектування, а також проводять лабораторні дослідження сільськогосподарської продукції. Станом на 2019 рік частка компаній-учасників асоціації на ринку послуг знезараження вантажів України становить 60%, а інспектування та лабораторних досліджень – 75%.

Важливо знати!

Щодо сертифікації

З метою запровадження кращих міжнародних практик, ФАУ розробила Кодекс практики зі стаціонарної та транзитної фумігації. Саме тому компанія, яка бажає отримати сертифікат, має відповідати вимогам Кодексу практики та нормам чинного законодавства України. Аудит здійснює незалежна міжнародна організація.

Щодо реєстру операторів

Задля підвищення рівня кваліфікації працівників компаній, які надають послуги зі знезараження, експертами ФАУ розроблено курс навчання. Він розрахований на дві категорії працівників: операторів (керівники робіт), для який навчання триває 5 днів, та асистентів оператора (особи, які працюють під наглядом сертифікованого оператора), які навчаються 3 дні.

Після закінчення курсу, працівник має успішно скласти іспити для отримання відповідного сертифікату. На кожен сертифікат нанесено QR-код, сканування якого відкриває доступ до офіційного Реєстру ФАУ, що дозволяє підтвердити його справжність та термін дії.